AKTUÁLNĚ ZLKFS : ZPRÁVY - INFORMACE - PROJEKTY - POZVÁNKY

RADEK DRULÁK A ZDENĚK ZLÁMAL PODPOŘÍ TALENTY V KROMĚŘÍŽI

Pohár mládeže FAČR Planeo Cup zažije o víkendu už třetí finálový turnaj letošního ročníku. Po triumfech Sparty v nejstarší kategorii U13 a Hradce Králové mezi dvanáctiletými se v Kroměříži utká o další titul 24 týmů v kategorii U10. V jednom z nejkrásnějších měst v Česku podpoří mladé fotbalisty také někdejší vyhlášený kanonýr Radek Drulák a bývalý brankář Zdeněk Zlámal. 

Slavný Tizianův obraz Apollo a Marsyas na Arcibiskupském zámku nebo Květná zahrada jsou místy, za kterými se jezdí do Kroměříže. O víkendu krásné město na Hané opět po dvou letech nabídne radost ze sportu a emoce znamenající vítězství i prohry.

Velké kouzlo Poháru mládeže FAČR spočívá v možnosti malých klubů ze všech koutů republiky potkat se na trávníku s těmi největšími kluby jako jsou Sparta nebo Baník Ostrava. V podstatě na každém turnaji se stane, že podceňovaný tým nečekaně porazí velkého favorita. I v Kroměříži se můžeme těšit na družstva, jejichž dospělé týmy nehrají v nejvyšších patrech fotbalových soutěží, jako jsou například SK Nemošice, Admira Praha, MFK Havířov, Motorlet Praha, SK Roudnice nad Labem, Meteor Praha VIII, FC Písek nebo Spartak Rychnov nad Kněžnou.

Před dvěma týdny se představily poprvé v historii Planeo Cupu dívky Slavie Praha a do Kroměříže dorazí jejich o dva roky mladší následovnice. Nadějné slavistky braly v Uničově čtyři remízy s Frýdkem-Místkem, Bohemians, Kuřimí, Vítkovicemi a Slovanem Liberec a trenér Ondřej Horák si účast na turnaji pochvaloval. „Taková konfrontace je pro náš holčičí tým prostě skvělá. Když můžu porovnat utkání, která odehráváme během roku proti dívčím týmům, tak bohužel v České republice si tak kvalitní utkání nezahrajeme. Určitě je rozdíl v nasazení a řekl bych i ve vyspělosti herního myšlení a holky tím získávají nové a nové zkušenosti.“

Do projektu se aktivně v rolích podporovatelů zapojují fotbalové osobností. V Kroměříži vedle  ambasadora Jana Kollera zavítá na finálový turnaj jeden z nejlepších střelců české fotbalové historie Radek Drulák, který své nejslavnější roky prožil nedaleko od Kroměříže v Sigmě Olomouc a Drnovicích. Autor celkem 153 ligových gólů roce 1996 dosáhl se svými spoluhráči na mistrovství Evropy v Anglii na stříbrné medaile, když jejich cestu turnajem zastavili až ve finále po prohře 1:2v prodloužení Němci.

Celý článek ...

POHÁR MLÁDEŽE FAČR - Planeo cup - Kroměříž 18.5.-19.5.2024