AKTUÁLNĚ ZLKFS : ZPRÁVY - INFORMACE - PROJEKTY - POZVÁNKY

3. 5. 2017 17:00  Fastav Zlín

208 diváků

Rozhodčí: Liška Petr, Kovářčík Dominik, Smirnov Roman

FC Koryčany - FC RAK Provodov, z.s. 1:2 (1:1)

STŘELCI: 37. Koval Stanislav - 8. Ulman Tomáš, 56. Ulman Tomáš

„Na deset triumfů to nevidím, protože už opravdu vážně uvažujeme o konci úspěšné éry,“ přiznává kouč a šéf čtvrtého celku krajského přeboru Josef Rak. „Ještě si dávám čas na rozmyšlenou, ale konec se nezadržitelně blíží. Kluci dozrávají, mladí se zapojují hodně pomalu. Bude záležet na stávajících zkušených hráčích, jak dlouho budou chtít hrát,“ vysvětlil.

Finale2017 2

Provodov ale i tak stále nachází potřebnou motivaci ke sbírání úspěchů a trofejí. „Ale je to rok od roku těžší. Nejvíce kluky motivuje asi jen krásný večer, který po zisku poháru následuje. Ale jak říká Hellebrand: Zase jsme o rok starší, a o to je to náročnější,“ pokyvuje hlavou Rak, jehož na rozdíl od loňského triumfu po finálovém křepčení nezdobil baret ani žádná jiná pokrývka. „Letos vše proběhlo narychlo, nebyl čas na nic speciálního. Nakonec máme jen červená vítězná trička,“ pokrčil rameny šéf fotbalového Provodova, jenž by ve zbytku soutěže rád dosáhl na první pětku. „Double to asi nebude, Luhačovice jsou v trháku. Ale do konce je ještě hodně kol. Každopádně se pokusíme alespoň o druhou příčku,“ slíbil.

Fotbalisté Provodova pošesté ve své historii ve středu 3. května ovládli krajský pohár, když ve finále na zlínské Letné porazili účastníka I. A třídy Koryčany 2:1 dvěma góly Ulmana.

Koryčanům k překvapení a triumfu v premiérovém stratu v pohárové soutěži nepomohla ani výrazná divácká podpora na zlínské Letné. „Nemáme se za co stydět. Byl to spíše remízový zápas, penalty by finále slušely více. Co se dá dělat,“ byl po závěrečném hvizdu smířen kouč poraženého finalisty, ale jinak úspěšný trenér Miroslav Bednařík, jenž tým dostal postupně z okresu až do I. A třídy. „Dosáhnout i na pohár by bylo snové. Ale zklamaní nejsme. Hrát v loňské formě, kdy jsme ze 40 zápasů jen dvakrát prohráli, kdo ví, jak by vše dopadlo,“ poukázal trenér, jehož výběru I. A třída sedí a sluší. „Slušela by nám i I. liga,“ rozesmál se Bednařík. „Každopádně Koryčany hrají s odchovanci a hráči z nejbližšího okolí. Pokud bychom chtěli výše, asi by se už musel kádr doplnit o fotbalisty mimo region a to by už nebylo ono. Fanouškům se líbí toto čistě regionální složení. I proto s ním dýchají a jezdí se bavit fotbalem téměř kamkoliv,“ smekl kouč Koryčan.

FOTOGALERIE Z UTKÁNÍ ZDE

Zdroj: http://zlinsky.denik.cz/fotbal_region/fotbalovy-provodov-po-sestem-triumfu-uz-mluvi-o-konci-rozhodnou-pry-sami-hraci-20170504.html