AKTUÁLNĚ ZLKFS : ZPRÁVY - INFORMACE - PROJEKTY - POZVÁNKY

distribuce dokoncena1ZAMĚŘENÍ PROJEKTU:

Zajištění bezpečnosti mladých hráčů na fotbalových hřištích Zlínského kraje

CÍL PROJEKTU:

Mnoho fotbalových hřišť ve Zlínském kraji je stále vybaveno starými tréninkovými brankami, které bývaly často vyrobeny svépomocí fotbalových nadšenců většinou z těžkých ocelových trubek a jsou pouze položeny na zemi bez jakéhokoliv zajištění. Pád takových branek způsobil v minulosti vážné zranění dětí, v několika případech došlo dokonce k tragickým událostem. Kombinace nebezpečných konstrukcí a situací, že branky většinou zůstávají i po skončení tréninkových jednotek volně přístupné pro děti, představuje „časovanou bombu“.

Tento stav vedl ke spuštění projektu BEZPEČNÁ BRANKA, který přináší Asociace krajů České republiky a Fotbalová asociace České republiky ve spolupráci se Zlínským krajským fotbalovým svazem. Cílem projektu je vybavení bezpečnými brankami všechny kluby na území Zlínského kraje, které mají jedno a více mládežnických mužstev (přípravka, mladší žáci, starší žáci).
Branky musí být vyrobeny (svařeny) jako jeden kus a splňovat příslušné bezpečnostní předpisy (síla nutná k převržení, vhodné uchycení sítě), musí být vybaveny sítí a ke každé brance musí být doložen certifikát prohlášení o shodě s návodem v českém jazyce. Branka musí být přizpůsobená na jednoduchou manipulaci a její výroba šetrná k přírodě.